Soms zegt een foto waar weinig opstaat juist meer. Zelf houd ik wel van dat soort foto’s die vaak details ergens van tonen of de sfeer exact weergeven. Hieronder een paar voorbeelden die tijdens onze vakantie gemaakt zijn.
Gras dat in het water weerspiegeld wordt, tezamen met de mooie wolkenlucht maken het voor mij een foto die precies het sfeertje aan dat meer weergeeft, de rust door de rustgevende omgeving. Hieronder dezelfde plek maar alleen de wolken die in het spiegelgladde water oppervlak weerspiegeld worden.
Een prachtige zonnige dag, alles was zo’n beetje blauw, de enige “dissonanten” zijn de ferry op de achtergrond en het bootje helemaal onderaan dat helaas net onder mijn watermerk zit. Dit landschap vind ik op deze manier echt rust uitstralen. Zonder die bootjes zou de foto een stuk saaier zijn.
Donker weer in een tamelijk onherbergzaam gebied op de Lofoten, het water wordt wollig weergegeven omdat het een opname met grijsfilter is, de sluiter heeft ongeveer een minuut open gestaan. Er staat bewust zo min mogelijk op de foto.
Gewoon een detail van een dak zoals je die zo vaak in Noorwegen komt, uitleg is niet nodig denk ik.
Deze boom stond bovenop een berg waarop we op een van onze fraaie overnachtingsplekjes op uitkeken, ik vond het zo mooi, gewoon een boom tegen een strak blauwe lucht.
Tja, dit zegt genoeg denk ik, toch houd ik zelf wel van dit soort foto’s waar weinig opstaat maar die toch helemaal voor zichzelf spreken.
Probeer het eens om zo min mogelijk in beeld te brengen, ik vind het erg leuk om te doen en je hebt vaak hele fraaie resultaten.



4 Reacties op De kracht van de eenvoud