Na twee min of meer noodkreten dit weekend, toch maar besloten deze tip op mijn blog te zetten. Gisteren kreeg ik een mailtje van een van onze fotoclubleden, haar buurvrouw was een groot deel van de foto’s op de harde schijf kwijt, of er programma’s zijn dit terug te halen.
Vandaag een telefoontje of Hans, mijn wederhelft, kon helpen want een harde schijf was gecrashed en drie keer raden …… alle foto’s stonden daarop! En natuurlijk geen back-up!
Dit is allesbehalve de eerste keer dat wij dit meemaken, we hebben ook heel vaak geholpen en ook een aantal keren nog wat terug weten te halen. Maar dat zijn echt processen van uren, soms dagen, als het dan al lukt want negen van de tien keer is dat niet het geval.
Zelf heb ik twee harde schijven in mijn PC zitten, op de een staan de programma’s, op de ander alleen documenten en foto’s. Daarnaast hangen er twee externe harde schijven aan de PC waar ook dezelfde documenten en foto’s opstaan. En zo heb ik ook nog een setje in een kluis liggen. Natuurlijk ligt het voor mij iets anders omdat het ook mijn werk is maar inderdaad ik heb een dubbele back-up. Voorheen had ik die op dvd’s maar gezien de grote bestanden zijn die ook zo vol en de prijzen van externe harde schijven zijn zo spectaculair gezakt dat de aanschaf geen belemmering meer mag zijn!
Mijn tip, zorg dat je al je foto’s op een schijf in je PC hebt zodat je er altijd makkelijk bij kunt maar zorg ook dat je ze allemaal nog een keer extra op een extern medium hebt, liefst een harde schijf. Het zou echt wel heel erg toevallig zijn als beide harde schijven crashen! Zorg dat je je back-up alleen op je PC aansluit om bestanden te kopiëren, laat deze er niet continu aan hangen, dan heb je bij problemen inderdaad kans dat het deze op schijf ook van invloed kan zijn.
Al mijn foto’s kwijt zijn, ik moet er niet aan denken! Dus ik investeer graag in een paar externe harde schijven, ik heb inmiddels een aantal van die kleine 2,5 inch schijfjes, die nemen nog vrijwel geen ruimte in ook.